Koľko môžete zarobiť s nemčinou?

Pridané miruska 01/12/2016 0 Komentár

Chceli by ste mať dvojizbový byt v Bratislave navyše? alebo inak: s ktorým jazykom zarobíte najviac? Angličtina to na prekvapenie nie je. Podľa denníka The Economist vám môže za 50 rokov nemčina priniesť na bonusoch až ..... viac v prevzatom článku z Hospodárskych novín o tom, prečo je vhodné svoje dieťa (a aj seba) zdokonaliť aj v nemčine

 

Naučiť sa cudzí jazyk je investíciou, ktorá sa oplatí. Podľa agentúry Euro London vám dokonca každý novonaučený jazyk pridá 10 až 15 percent k platu.

 

Nemčina

Nemecko patrí medzi top tri najvýkonnejšie ekonomiky Európy. I z toho dôvodu je nemčina jazykom, ktorý vám ročne prinesie do peňaženky najviac. Podľa denníka The Economist vám môže za 50 rokov nemčina priniesť na bonusoch až 113 000 eur.

 

Francúzština

Dvesto miliónov ľudí na piatich kontinentoch. Toľko ľudí rozpráva po francúzsky. Samotná krajina má piatu najlepšiu ekonomiku vo svetovom meradle a taktiež jej patrí medzi tri najlepšie krajiny pre zahraničné investície. Jazyk z krajiny galského kohúta vám pridá za 50 rokov k platu až 70 000 eur.

 

Španielčina

Mexiko, Čile a Kolumbia sú jedny z najrýchlejšie rastúcich ekonomík, kde sa hovorí po španielsky. Počas 50 rokov si dokážete len samotnou znalosťou španielčiny prilepšiť o 40 000 eur.

 

Mandarínčina

Nie je tajomstvom, že Čína momentálne hospodári najlepšie na svete. Jedna miliarda ľudí je obrovskou príležitosťou pre každého podnikateľa. Mandarínčina je v tomto prípade obrovské plus.

 

 

Arabčina

 

Stredný Východ je právom označovaný za jeden najbohatších na svete. Znalosť arabského jazyka vám umožňí urobiť medzinárodnú kariériu.

Článok prevzatý z Hospodárskych novín. Originál znenie máte pod článkom v odkaze. Originál v anglickom jazyku máte tiež podčlánkom v odkaze.

 

Článok v Hospodárskych novinách - klik sem.

 

Článok v Economist - klik sem.

Save

Save

Save

Napísať komentár